Ламінат є найпопулярнішим матеріалом, що має попит на ринку підлогових покриттів. Він за своїм зовнішнім виглядом і експлуатаційними властивостями схожий на паркет, але значно дешевше за останній. Співвідношення ціна-якість стало підставою для популяризації даного підлогового покриття. Виробники ламінату сьогодні на ринку пропонують величезну кількість різних видів, брендів, класів і багато хто в цій продукції може загубитися.
Ламінат - це деревноволокниста (ДВП) або деревинностружкова (ДСП) плита, яку під високою температурою і тиском спресовують разом з шарами паперу, що просочені смолами меламіну. Планки виглядають як дошки, які потім збираються в одне підлогове полотно за допомогою замків.
Структура ламінату
1. Зовнішній шар захищає і запобігає виникненню вм'ятин від ударів, подряпин при пересуванні меблів і від натискання ніжок стільця. У його складі - акрилова смола і меламін. Його текстура нагадує дерево і може бути гладкою або рельєфною.
2. Декоративний шар - спеціальний папір, на який наноситься малюнок за допомогою тиснення, що надає реалістичності.
3. Третій шар - особлива плита, яка має щільність 820-1050 кг/м3 з маркуванням HDF. Виробничий процес дозволяє отримати високі показники міцності. Деревні складові зі складом для скріплення (забезпечує міцність і стійкість до деформації) спресовуються під високою температурою. Щільність і товщина основи впливають на клас і міцність виробу. У якості третього шару в основному виступає плита HDF.
Звернемо увагу на замкове з'єднання. Принцип його роботи полягає в тому, що з'єднання двох планок відбувається без залучення інших засобів. Розрізняють два типи замка:

Забивний – Lock. Для укладання ламінату знадобитися дерев'яний молоточок, за допомогою якого акуратним постукуванням з'єднують шип і паз. Таким чином не залишається ніякого зазору і забезпечується щільне з'єднання. Вихід шипа неможливий, бо панель утримує гребінку в пазі. Цьому механізму багато років, він широко застосовується при облаштуванні підлог і користується популярністю.

Click – модифікована конструкція, що з'явилася пізніше. Паз і шип отримують в результаті фрезерування. Шип - плоский гачок, паз - місце для установки шипа. Планки під кутом 450 з'єднуються, а потім конструкція фіксується. Також не потрібно забивати одну частину в іншу, а з'єднання при необхідності легко роз'єднується. Тому залучення професіонала не буде потрібно, з цим впорається будь-яка людина легко і швидко.
4. Нижній шар - картон, просочений смолою або папір з полімеру. Він не дає деформуватися і забезпечує стійкість при коливаннях температур і дії вологи.
Який ламінат вибрати?
Стикаючись з величезним вибором можуть виникнути проблеми, тут необхідно зрозуміти, де буде відбуватися укладання ламінату. Для початку необхідно вибрати клас підлогового покриття, що скоротить коло пошуку.
Клас - це ступінь навантаження, яку виріб здатний витримати й відповідно де може бути укладений. Виділяють такі класи:
31й - підходить для приміщення, де навантаження невисоке (спальня, комора).
32й – відповідний варіант для підлоги на кухні, в коридорі або офісі.
33й – для приміщень з інтенсивною прохідністю і навантаженнями - ресторан, музей і т.д. Також його можна використовувати в заміському будинку або квартирі - у нього тривалий експлуатаційний термін, завдяки високим показникам зносостійкості.
34й – для приміщень з дуже великим пересуванням людей - нічні клуби, вокзали, спортивні клуби тощо. Ціна його буде вище, ніж у вищевказаних класів.
Звідси можна зробити висновок, що 31-32 клас - ламінат для використання в домашніх умовах, а 33-34 клас - для комерційних і промислових об'єктів.
Переваги ламінату
У даного матеріалу можна виділити такі переваги:

1. Просте збирання - планки легко замикаються, і укладання відбувається без клею. Не потрібно володіти специфічними знаннями або інструментом, щоб укласти його самостійно.
2. Тривалий термін служби та надійність. Покриття не боїться механічних дій, а водостійкий ламінат здатний витримувати тривалий контакт з водою.
3. Свобода для дизайнерських ідей. Фантазія дизайнерів нічим не обмежується, виробники пропонують величезну гаму кольорів і фактур - світлі й темні відтінки, поверхні глянцева і матова і т.д.
Купити ламінат у Києві
Ламінат - це доступне підлогове покриття, яке добре показало себе під час експлуатації. Він легкий у догляді та відмінно вписується в будь-який інтер'єр. У нашому інтернет-магазині представлений великий асортимент якісного ламінату за недорогою ціною, який буде відмінно виглядати в офісі, квартирі або на дачі.
Ламінат, представлений на сайті - якісний матеріал, в доступній ціновій категорії. Вибрати відповідну позицію допоможуть наші менеджери, які оперативно дадуть відповідь на всі Ваші запитання через телефон або зворотній зв'язок. Найпопулярніші забарвлення і фактури ламінату є в нашому офісі і їх можна побачити наживо.