Ваш кошик покупок ще порожній!
Ітера Трейд - інтернет-магазин будматеріалів
close
 • cityОфіс - Київ, вул. Ямська, 72
 • cityСклад - Київ, вул. Волинська, 40
UA
RU UA
Ми у соціальних мережах
 • instagram
 • facebook
 • youtube
Фільтр

Натуральна черепиця

2
 1. BRAAS Дабл S ЦПЧ

  Додати відгук

  431,08 грн / м²

  Покриття: Сisar

  Витрати: 10 шт/м2

  Гарантія: 30 років

  Детальніше
  Отримати знижку
 2. BRAAS Франкфурт ЦПЧ

  Додати відгук

  431,08 грн / м²

  Покриття: Lumino, Сisar

  Витрати: 10 шт/м2

  Гарантія: 30 років

  Детальніше
  Отримати знижку
 3. BRAAS Харцер ЦПЧ

  Додати відгук

  463,41 грн / м²

  Покриття: Lumino, Сisar

  Витрати: 10 шт/м2

  Гарантія: 30 років

  Детальніше
  Отримати знижку
 4. BRAAS Адрія ЦПЧ

  Додати відгук

  571,18 грн / м²

  Покриття: Slury

  Витрати: 10 шт/м2

  Гарантія: 30 років

  Детальніше
  Отримати знижку
 5. BRAAS Рубін 9V

  Додати відгук

  607,82 грн / м²

  Покриття: ангоб, глазур

  Витрати: 10 шт/м2

  Гарантія: 30 років

  Детальніше
  Отримати знижку
 6. BRAAS Тевіва ЦПЧ

  Додати відгук

  717,75 грн / м²

  Покриття: Сisar

  Витрати: 10 шт/м2

  Гарантія: 30 років

  Детальніше
  Отримати знижку
 7. BRAAS Ревіва ЦПЧ

  Додати відгук

  734,99 грн / м²

  Покриття: Protector

  Витрати: 11 шт/м2

  Гарантія: 30 років

  Детальніше
  Отримати знижку
 8. BRAAS Рубін 11V

  Додати відгук

  743,45 грн / м²

  Покриття: ангоб, глазур

  Середні витрати: 11 - 12,4 шт/м2

  Гарантія: 30 років

  Детальніше
  Отримати знижку
 9. BRAAS Рубін 13V

  Додати відгук

  794,85 грн / м²

  Покриття: ангоб, глазур, топ глазур

  Витрати: 12,9 шт/м2

  Гарантія: 30 років

  Детальніше
  Отримати знижку

Натуральна черепиця - це найдавніший покрівельний матеріал, який і до цього дня використовується в будівництві. У 20 столітті було запропоновано багато альтернативних матеріалів для даху: металочерепиця, композитна черепиця, бітумна черепиця, але до сих пір натуральна черепиця залишається найелітнішою і надійною покрівлею.


До 20 століття вся черепиця робилася з глини спеціальних порід і обпікалася в печі. Такий метод був досить трудомістким, тому з появою цементу, виробники запропонували альтернативу - цементно піщану черепицю. Сьогодні найпоширеніші види натуральної черепиці - це керамічна та цементно піщана.


За статистикою, в Європі більше 80% покрівельних матеріалів - це натуральна черепиця.

Натуральна черепиця в Європі 


Давайте розглянемо всі переваги і недоліки натуральної черепиці, а також розберемося, в чому відмінності між керамікою і ЦПЧ.


Коли ми вибираємо покрівельний матеріал для свого будинку, то одне з перших питань, яке виникає у нас - скільки прослужить така покрівля. Натуральна черепиця найдовговічніша, її термін служби може перевищувати 100 років. Керамічна черепиця після запікання в печі стає кам'яною, і потроху втрачає властивості, а цементно-піщана навпаки, в процесі експлуатації набирає міцність.

Натуральна черепиця 

Друге питання - це необхідний догляд і складність монтажу. Черепиця не вимагає особливого догляду, за бажанням можна раз на рік помити водою під тиском, або почистити жорсткою щіткою з мильним розчином. Частота догляду залежить від того, де знаходиться будинок, якщо поруч багато дерев, то профілактичну чистку можна робити кілька разів на рік. Монтаж покрівлі нескладний, але все-таки вимагає невеликих навичок. Кожен виробник дає рекомендації з укладання, це дає можливість уникнути поширених помилок.


Натуральна черепиця має прекрасну шумоізоляцією, ні сильні пориви вітру, ні проливний дощ не буде чутно в приміщенні. Одна з головних особливостей матеріалу - це низька теплопровідність, яка безпосередньо впливає на експлуатаційні витрати будівлі. Взимку тепло не так інтенсивно залишає приміщення. Влітку, особливо це буде відчуватися в південних областях нашого клімату, сонце не нагріває приміщення, і зберігається природна прохолода.


Цементно-піщана черепиця має більш високу морозостійкість ніж керамічна. Сучасні технології дозволяють зробити матеріал нечутливим до постійних перепадів температури через нульову позначку при підвищеній вологості. Тому для північних областей України більш довговічною буде ЦПЧ.


У кожного авторитетного виробника є своя власна лабораторія, в якій черепиця проходить випробування на міцність, морозостійкість, опір до вітрових навантажень і УФ випромінювання. Постійні випробування дають можливість удосконалити вже наявну технологію, а також винаходити нові рішення.


Важливим фактором є розмір черепиці, він дозволяє монтувати покрівельне покриття практично без відходів на даху будь-якої складності. Хоча виробники й намагаються збільшити вибір, але класичним і найбільш ходовим варіантом залишаються черепиці розміром 420 х 330 мм, при якому витрата в середньому становить 10 черепиць на квадратний метр.


Екологічність і пожежна безпека - безсумнівно важливі переваги, які впливають на здоров'я під час експлуатації і на поширення вогню у випадку пожежі.


Недоліки натуральної черепиці


Ціна - один з ключових чинників, який відлякує потенційного покупця. Будь-яка якісна річ коштує дорого, і якщо зважити всі особливості натуральної черепиці, то вона однозначно заслуговує на увагу при виборі покрівлі.


Велика вага - квадратний метр черепиці дійсно набагато важче інших матеріалів для даху, але це не означає що треба пропорційно посилювати фундамент і кроквяну систему. Якщо взяти до уваги вітрове навантаження, і вагу снігу в зимовий період, то навантаження на фундамент збільшиться на 5-10% в порівнянні з іншого покрівлею, так як основне навантаження - це стіни і перекриття. Перетин елементів кроквяної системи необхідно буде збільшити на 10-20%. Для кожного конкретного випадку необхідно робити окремий прорахунок, так як на крок крокв і їх перетин впливає нахил покрівлі, утеплення, наявність мансардних вікон і т.д.

 

Чим відрізняється керамічна черепиця від цементно-піщаної?


Керамічна черепиця - високоякісний покрівельний матеріал, який підкреслює статус господаря. Кераміка буде коштувати значно дорожче ніж ЦПЧ через використання у виробництві високотемпературних печей. У процесі запікання черепиця може незначно змінити геометрію, тому перед покупкою варто уважно поставитися до вибору виробника, так як навіть незначні відхилення можуть вплинути на складність монтажу і подальшу експлуатацію.

Відмінність поверхонь керамічної і цементно піщаної черепиці

Цементно піщана черепиця - має більш високу морозостійкість, якщо в регіоні часті перепади температури через нульову позначку, то краще вибрати ЦПЧ. Один з головних чинників - ціна, у виробництві немає таких витратних етапів як при створенні керамічної черепиці. Імовірність зміни геометрії при виробництві не висока. Поверхня не така гладка як у кераміки, тому естетика покрівлі простіша.