- Головна /
- Покрівельні матеріали /
- Натуральна черепиця /
- Керамічна черепиця
Керамічна черепиця
Керамічна черепиця - це один з найдавніших покрівельних матеріалів, походження якого датується 3 тисячоліттям до нашої ери. Найстаріші фрагменти черепиці були знайдені в Китаї і в Вавилоні, віком близько 5 тисяч років. Вчені точно не можуть сказати де саме вперше стали використовувати кераміку для покрівлі, тому цей унікальний матеріал має мінімум два місця народження.
Природній вид кераміки в поєднанні з невисокою хвилею вже став еталоном для даху. Саме тому нові матеріали для покрівлі роблять схожими, як по хвилі, так і за кольором.
Серед всіх покрівельних матеріалів, які випускаються в промислових масштабах, кераміка вважається найелітнішою, так як вона зібрала переваги всіх видів покрівлі і, що дуже важливо, може використовуватися в будь-яких кліматичних умовах. Для холодного клімату - не боїться морозів і перепадів температур, а також маючи низьку теплопровідність зберігає тепло в приміщенні краще, ніж інший матеріал. Для південних регіонів - дуже важливою перевагою є знову ж низька теплопровідність, яка не дає нагріватися приміщенню навіть в жарку погоду, або зменшує витрати на охолодження повітря, якщо в цьому є необхідність. Багато виробників дають гарантію від 20 до 30 років, що відповідає терміну служби недорогої металочерепиці або шиферу. Насправді кераміка може служити 100 років і більше, це залежить від технології виробництва, від правильно підготовленої сировини, від якості обладнання і правильної витримки при високій температурі.
Технологія виробництва керамічної черепиці
Для виробництва черепиці використовуються натуральні матеріали: глина, вода, невелика кількість сполучного (пластифікатори) для еластичності і поліпшення морозостійкості. Глина повинна мати певні властивості - високу пластичність, зміст певної кількості оксиду заліза, кварцового піску, різних домішок, тому не кожен вид глини підійде для отримання хорошого результату. Якість глини безпосередньо впливає на технічні характеристики черепиці, тому заводи будують недалеко від кар'єру з відповідним сортом глини.
Перед заготівлею сировини глина вилежується під відкритим небом певний час, потім її перемішують до отримання однорідної пластичної маси. Після ретельного перемішування глина видавлюється для заготовок черепиці, це дає можливість зробити матеріал максимально щільним.
Після, заготівці надається форма черепиці. Сьогодні найкращий варіант - це гіпсові штампи, вони дають можливість отримати максимально гладку і якісну поверхню.
Наступний етап - це сушка протягом декількох годин, перед запіканням. Є 2 варіанти підготовки перед запіканням - фіксація черепиці в спеціальних формах і на стелажах-ялинках. У першому випадку кожна черепиця поміщається в спеціальну касету, яка зберігає геометрію при запіканні. Якщо термообробка буде здійснюватися на стелажах, то є ймовірність зміни форми черепиці, що в результаті може негативно позначитися на монтажі та експлуатації. Перед тим як купити керамічну черепицю обов'язково дізнайтеся, як готується черепиця для термообробки в печі. Перед запіканням на черепицю зазвичай наноситься декоративне покриття, яке надає колір і додатковий захист.
Покриття керамічної черепиці
У більшості випадків пропонується черепиця 3 видів:
- Натуральна черепиця - без нанесення декоративного покриття. У такого виду матова поверхня червоного кольору з відтінком, залежать від сорту глини.
- Ангобована - на поверхню наноситься рідка глина з кольоровими пігментами. Таке покриття додає певний колір плитці і покращує морозостійкість.
- З покриттям глазур - таку плитку ще називають глазурована. Глазур складається з склоподібних силікатів, які при випалюванні розплавляються на поверхні і створюють глянцеву поверхню в кольорі. Температура плавлення глазурі знаходиться в межах 950 - 1300 ° С. Черепиця з такою поверхнею виглядає на даху більш привабливо.
Випал заготовок в спеціальній печі - це фінальна стадія виробництва, яка і є найбільш витратною частиною. Якщо взяти в процентному співвідношенні, то витрати на піч доходять до 80% собівартості продукції.
Переваги керамічної черепиці:
- неповторний зовнішній вигляд;
- термін служби до 100 років;
- низька теплопровідність;
- екологічність;
- пожежна безпека;
- мала кількість відходів при монтажі;
- широкий вибір хвилі і кольорів покриття.
Як і у будь-якого матеріалу, у кераміки теж є недоліки. Головний недолік - це висока ціна. Якщо розглядати вагу, то це можна визначити, як недолік і перевага. Недолік - це необхідність підготувати більш міцну кроквяну систему і зменшити крок обрешітки, а перевага - велика вага плитки не боїться ніяких вітрових навантажень. Згодом будинок буде осідати, і плитка під своєю вагою буде трохи зміщуватися, не створюючи статичне навантаження в покрівельному покритті. Якщо у плитки хороша геометрія, то монтаж буде не складним, а якщо черепиця не високої якості, то покрівельникові доведеться витратити багато часу, так як черепиця ляже нещільно в багатьох місцях, і треба буде підбирати для кожного такого випадку певну плитку.
- Покрівельні матеріали +_
- ТЕПЛОІЗОЛЯЦІЯ +_
- Будівельні суміші +_
- Гідроізоляція +_
- Гіпсокартонні системи +_
- Геотекстиль +_
- Терасна дошка +_
- OSB SWISS KRONO +_
- Бруківка +_
- Інструмент та Оснащення +_
- Утеплення фасаду +_
- Монтаж покрівлі +_
- Уцінка +_
- Категорія