Металочерепиця – легкий покрівельний матеріал з оцинкованої тонколистової сталі із захисно-декоративним покриттям, який візуально нагадує натуральну черепицю. Вперше такий продукт був представлений в 1981 році фінською компанією RANNІLA. У країнах колишнього радянського союзу металочерепиця з'явилася на початку 90- х років і швидко завоювала популярність. Надійний покрівельний матеріал за прийнятною ціною прекрасно виглядає на даху кожного будинку, а невелика питома вага не вимагає міцного фундаменту або особливу кроквяну систему. По статистиці, в Україні більш 60% скатних дахів накриті саме металочерепицею.
Купити металочерепицю
Компанія ІТЕРА ТРЕЙД пропонує купити металочерепицю в Києві за кращою ціною! Ми є офіційними дилерами виробників: RUUKKІ, RANNІLA, RANTECH, VІN- SKІF. Уся продукція профілюється в пригороді Києва, тому виробництво й транспортування не займуть багато часу, навіть в "високий сезон", можна розраховувати на виготовлення покрівлі за 2-5 робочих днів. Для наших клієнтів ми робимо безкоштовний вимір даху (Київ і область 30 км), а також безкоштовний прорахунок покрівлі й усіх необхідних аксесуарів.
Ціна на металочерепицю
Ціна на металочерепицю залежить від багатьох факторів: товщина й виробник сталі, кількість цинку для захисту від корозії, якість декоративного покриття, якісне профілююче обладнання. Вартість не завжди відображає якість продукту, і візуально складно визначити, наскільки та або інша характеристика відповідає заявленій. Ми рекомендуємо вибирати перевірені марки, які стежать за якістю продукції й дорожать репутацією. У цьому випадку ціна на металочерепицю може бути вище на 5-10%, але Ви будете впевнені в тому, що черепиця прослужить довгі роки й не втратить колір.
Недорога металочерепиця
Недорога металочерепиця представлена марками - RANTECH і VІN- SKІF. Ви можете вибрати один із трьох найпоширеніших профілів: MONTERREY, DECORREY GRAND і РЕТРО (JASPІS). Широка кольорова гама дає можливість вибрати той колір, який буде найкраще гармоніювати з фасадом і архітектурою будинку.
Металочерепиця середнього рівня
Якісна металочерепиця в середньому ціновому сегменті - RANNІLA. Якщо Ви шукайте "золоту середину" і прагнете підібрати гарний покрівельний матеріал за оптимальною ціною, ми рекомендуємо саме цього виробника. Уся продукція вальцюється на заводі RUUKKІ, а метал проходить сертифікацію й усі необхідні лабораторні дослідження. Захисний цинковий шар питомою щільністю 220 гр/м2 надійно захищає метал від корозії. На всю покрівельну продукцію виробник дає 15 років гарантії.
Найкраща металочерепиця
Кращим виробником у світі за виробництвом металочерепиці й супутніх матеріалів для покрівлі вважається RUUKKІ. Протягом багатьох років концерн РУУККІ завойовував репутацію, використовуючи винятково якісну сировину й високотехнологічне виробництво. Вкладаючи багато засобів і сил у лабораторні дослідження, виробник добився того, що слово RUUKKІ у всіх покрівельників і архітекторів асоціюється з якістю й надійністю. Ціна на металочерепицю РУУККІ вище, ніж у багатьох конкурентів, але якщо Вам необхідна винятково якісна й довговічна покрівля, то така черепиця буде кращим вибором.
Структура й технічні характеристики металочерепиці
Компоненти цього типу покрівельного матеріалу (від внутрішньої сторони до зовнішньої):
- захисний шар;
- ґрунтовка;
- пасивуючий шар;
- шар цинку;
- лист сталі;
- шар цинку;
- пасивуючий шар;
- ґрунтовка;
- захисне декоративне покриття.
Товщина металочерепиці
В Україні металочерепиця представлена з металу товщиною 0,4-0,5 мм. Бюджетний варіант 0,4-0,43 мм варто розглядати як тимчасове рішення або для другорядних будівель (гараж, альтанка, хоз. будівлі і т.д.). Така черепиця піддається деформації під час транспортування або підняття на дах, а також на ній можуть залишатися вм'ятини від падіння гілок або від сильного граду. У випадку невеликого ухилу даху, покрівля взимку може прогнутися від скупчення великої кількості снігу.
Важливо: для капітального будинку мінімальна рекомендована товщина листа повинна бути 0,45 мм і більше.
Металочерепиця середнього й високого цінового сегмента має товщину 0,5 мм. Такий метал має збалансовані механічні характеристики, вага покрівлі залишається в межах 5 кг/м2, але метал вже не боїться фізичних впливів (град, скупчення снігу, падіння гілок і т.д.).
Розміри металочерепиці
Умовно металеву черепицю можна розділити на 2 види:
Модульна металочерепиця - виконана у вигляді готових листів (модулів) з фіксованим розміром. Така черепиця дуже зручна при монтажі (досить 2 людей), а також значно спрощується транспортування. Деякі моделі можна укладати в шаховому порядку.
Важливо: перед покупкою модульної металочерепиці обов'язково проконсультуйтеся з фахівцями, це допоможе мінімізувати відходи при монтажі.
Листова металочерепиця - у більшості випадків черепиця робиться за індивідуальними розмірами замовника. Для виробника й покупця - це найвигідніший варіант, який мінімізує відходи при виробництві й монтажі покрівлі. Стандартний діапазон довжини листа - від 500 до 7000 мм. У кожної черепиці є поперечний штамп, який визначає розмір хвилі в довжину, тому існує деяке обмеження - верстат не може відрізати лист на відстані менш 50 мм від поперечного штампа.
Важливо: при товщині металу 0,45 мм не рекомендується робити черепицю довжиною більш 4 метрів. Це пов'язане з тим, що при транспортуванні й піднятті металу на покрівлю, лист може втратити геометрію, що згодом негативно відобразиться на якості монтажу й експлуатації. При товщині металу 0,5 мм рекомендована довжина листа не повинна перевищувати 5 метрів. На довгих скатах практикується сполучати кілька листів внахлест.
ВИРОБНИЦТВО МЕТАЛОЧЕРЕПИЦІ
Майже вся листова металочерепиця вальцюється в Україні, таке рішення значно скорочує витрати на логістику, тому що довгі листи можуть змінити геометрію при транспортуванні. На завод привозять метал у бухтах, шар цинку й відповідне захисне покриття вже нанесене на поверхню.
Металочерепиця виготовляється на автоматичних верстатах методом "холодного тиску". Листи спочатку проходить через систему роликів, здобуваючи відповідний профіль, у той же час, по заданих розмірах робиться поперечна хвиля методом "холодного штампування". Після профілювання спеціальним ножем відрізається лист необхідної довжини (згідно із заявкою замовника). Готові листи пакують у транспортувальну захисну плівку й складають на піддонах. Улітку, у сезон будівництва, черепиця виготовляється за 2-5 робочих днів.
Виробництво модульної черепиці відбувається так само, як і листової черепиці, єдина відмінність - це фіксований розмір полотна. Модульна черепиця не псується й не втрачає геометрію під час транспортування, тому виготовляється в Європі на основних потужностях виробника. Модулі ввозяться в країну як готовий товар, тому ціна за квадратний метр буде небагато дорожче (митні платежі), аніж черепиця, виготовлена на території України.
Важливо: якщо Ви вирішили купити модульну металочерепицю, необхідно уточнити наявність позиції. Розповсюджені моделі підтримуються на складах у достатньому обсязі, а новинки й моделі в рідких кольорах необхідно замовляти за кілька тижнів.
Переваги металочерепиці
Сталеві дахи міцні, привабливі й екологічні. Вони пропонують безліч переваг для домовласників:
- Пожежна безпека - сталеві дахи класифікуються як негорючий покрівельний матеріал з рейтингом класу А - максимально можливий клас.
- Низькі експлуатаційні витрати - металочерепиця не тріскається, не стискається й не деформується під впливом вологості, сонячного світла або за інших погодних умов. Довговічність сталі означає менше турбот і витрат протягом усього терміну служби.
- Тривалість експлуатаційного строку - металочерепиця середньої якості прослужить 20-40 років, а дорога черепиця прослужить більш 50 років.
- Легка вага - металочерепиця є одним з найлегших покрівельних матеріалів. Вона важить у межах 5 кг/м2, що виключає необхідність зміцнення фундаменту або кроквяної системи будинку.
- Естетичність - черепиця представлена багатою кольоровою гамою й різноманітними варіантами форми хвилі. Ви гарантовано зможете підібрати металочерепицю для свого будинку, яка буде гармонійно виглядати з архітектурою будинку.
Недоліки металочерепиці
— Істотним недоліком металочерепиці є низька шумоізоляція, але якщо ми будуємо капітальний будинок, то звуки дощу й вітру усуваються шляхом утеплення покрівлі якісною базальтовою ватою, яка, як ми знаємо, є прекрасним звукоізоляційним матеріалом.
> — При облаштуванні "складних дахів" залишається багато відходів, однак, враховуючи вартість і інші переваги металевої покрівлі, такі втрати можуть бути виправдані.
Як вибрати металочерепицю
— Для капітального будинку вибирайте метал товщиною 0,5 мм, більш тонкі варіанти варто розглядати тільки для допоміжних будов (альтанка, навіс для автомобіля і т.д.).
— Перед покупкою обов'язково погодьте всі розміри з покрівельниками, це допоможе мінімізувати відходи.
— Вибирайте виробника, який використовує якісний метал європейського виробництва.
— Питома вага захисного цинкового покриття повинна бути більш 200 гр/м2.
— Краще уточнити де профілюється черепиця, це повинне бути виробництво, обладнане якісними прокатними верстатами. Тільки в цьому випадку можна розраховувати на збереження захисно-декоративного покриття й правильну геометрію листа.
Часті питання щодо металочерепиці
❓✔️Як розрахувати покрівлю з металочерепиці?
При покупці менеджери безкоштовно проводять розрахунок за кресленнями або на об'єкті (в Києві або області в межах 30-км).
❓✔️Яка металочерепиця вважається якісною?
З товщиною сталевого листа 0,45-0,50 мм та шаром цинку понад 225 гр/м².
❓✔️Строк служби металочерепиці
Бюджетне покриття прослугує понад 20 років, високоякісне - понад 50. Залежить від товщини сталі, цинкового і полімерного захисних шарів.
❓✔️Строк виробництва металочерепиці під замовлення.
Виробництво займає 2-5 днів, після чого здійснюється доставка.