Важливі параметри вибору бітумної черепиці
Бітумна черепиця - ефективний покрівельний матеріал. Їм можна покрити практично будь-який дах будинку незалежно від його пристрою, конструкції, нахилу (крім дуже пологих покрівель) або ступеня складності. Матеріал легкий та зручний для транспортування. На даху тихо навіть у найсильнішу зливу. З дахів із гнучкої покрівлі з бітумної черепиці ніколи не сповзає сніг.
Головна особливість бітумної черепиці - пластичність, тому її укладають не на решетування, а на жорсткий настил. Його можна викласти з дощок (обов'язково шпунтованих) плюс додатково обшити ОСБ. Бітумний дах з жорстким решетуванням міцніший і надійніший, ніж просто вкритий плівкою.
Гнучка черепиця виглядає як декоративний руберойд з різнобарвною зернистою крихтою. Вона складається з кількох шарів:
- матриці зі скловолокна, вбудованої у бітумний шар;
- бітумного шару, який після нагрівання на сонці піддається самовулканізації, склеюючи між собою послідовні ряди плитки;
- посипання з мінерального або керамічного грануляту.
Низька вартість м'якої покрівлі з бітумної черепиці
Покриття відмінно підійде як тимчасовий або багаторічний покрівельний матеріал для дому. При цьому можна орієнтуватися на невисоку ціну м'якої покрівлі. Вибираючи красиве та довговічне м'яке покриття для даху, слід враховувати наступні критерії:
- зовнішній вигляд;
- гнучкість;
- якість посипання;
- комплектність всіх деталей, необхідних монтажу даху.
Дах повинен подобатися, тому краще перевірити, як виглядає вибраний візерунок на великій площі (варто подивитися фотографії дахів) — зовнішній вигляд однієї плитки не здатний дати уявлення про ціле. Черепиця буває всіх форм та кольорів. Однотонні дають ефект плоскої поверхні гнучкої покрівлі, а різноколірні (заштриховані) роблять бітумний дах об'ємним.
Гнучкість черепиці
М'яка черепиця бути добре приклеєна, щоб бітумна покрівля вийшла герметичною. Активні (тобто схильні до впливу погодних умов) фрагменти плитки повинні мати хорошу самоклеїться основу, щоб їх не здуло вітром. Якщо клейовий шар відсутній, покрівлю закріплюють мастикою, клеєм або покрівельними цвяхами.
Згідно з технологією укладання важливо, щоб бітумний шар, що приклеює послідовні ряди плитки, укладеної внахльост, був гнучким (тобто модифікованим пластифікатором СБС). Конструкція даху піддається різним навантаженням, таким як вага конструкції та покриття, кучугури снігу та вітер, а також нерівномірне осадження будівлі та розширення або стиснення елементів через зміну температури та вологості. Це означає, що дах постійно «працює», і його конструктивні елементи безперервно перебувають у русі. Бітумна м'яка черепиця переміщається разом із ними. Якщо клейовий шар еластичний, він добре перенесе всі усунення покрівельної конструкції, і нічого страшного не станеться. І навпаки, укладання плитки «жорстко» призведе до швидкого старіння та деградації покриття.
Якість посипки
Різнокольорові вкраплення на верхньому боці бітумної черепиці – це не лише прикраса. У їхнє завдання також входить захист гонта від:
- руйнівної дії ультрафіолетових променів;
- перегріву;
- механічних ушкоджень.
Якщо з-під посипання видно чорну бітумну масу, це не обіцяє нічого хорошого для довговічності гонту. Краще відмовитись від покупки такого матеріалу.
Варто пам'ятати, що найнадійніше купувати комплект м'якої покрівлі в одній фірмі, а не тільки черепицю (наприклад, тому що вона дешева). Адже дах ніколи не складається з одного лише схилу, тому краще скористатися пропозицією компанії Itera Group. Вона продає покрівельні системи з гнучкою м'якою черепицею, включаючи пристосовані для установки на бітумне покриття вентиляційні елементи та необхідні аксесуари.
Популярні міфи
Серед забудовників ходить кілька усталених міфів про м'які покриття. Ось найпопулярніші:
-
Дах з бітумної гнучкої черепиці змінює колір. Якщо вона дійсно змінює його надто швидко, це недобре. Однак цілком природно, якщо згодом змінюється її відтінок. Це стосується всіх кольорових матеріалів викликано ультрафіолетовим світлом. Природне явище, характерне всім покриттів. Також воно відоме виробникам керамічної або металевої черепиці і полягає у мінімальних відмінностях у відтінку окремих частин матеріалу. У бітумній черепиці це пов'язано з різною кількістю барвника, поглинається різними фракціями посипання.
-
Плитки стають зеленими. Зеленіє не черепиця, а ділянка покрівлі, причому завжди з північного боку. У цьому винна не черепиця, а мохи та лишайники, які з'являються на всіх видах покрівлі – шифері, керамічній черепиці та навіть на металевих листах із глянцевим покриттям.
-
Чим товщі, тим краще. Товщина плитки не є критерієм якості. М'яка черепиця може бути товщі за інші моделі, але розсипатися в руках. Важлива якість асфальтової маси, тобто суміші чистого бітуму та наповнювачів. Якщо наповнювачів занадто багато, це недобре — ніякі загусники не допоможуть.
Купити м'яку черепицю в Україні
На базі будматеріалів у Києві Itera Group можна вибрати та купити з доставкою різні моделі гнучкої бітумної черепиці, ціни на продукцію доступні. Інтернет-магазин запрошує покупців ознайомитись із докладним каталогом, у якому можна побачити фотографії черепиці, у тому числі великих фрагментів покрівлі. Відповідну ціну на м'яку черепицю можна підібрати в прайсі сайту https://iteragroup.com.ua/.
Консультанти, досвідчені у будівельній справі, порадять покупцеві відповідний товар. У нас ви зможете купити м'яку покрівлю будь-якого забарвлення та форми плиток. Купівлю привезуть за адресою, вказаною замовником: по Києву та області або в населені пункти в межах України.