Штукатурна гіпсова суміш Baumit GlattPutz для механізованого нанесення всередині приміщень. Призначена для механізованого та ручного штукатурення всіх видів мінеральних основ всередині будівель.
Властивості :
- Білого кольору
- Не потребує фінішного шпаклювання
- Для всіх типів мінеральних основ
- Для механізованого та ручного нанесення
Витрати: ~ 10кг/м2/ на 10 мм шару
Вихід продукції: ~ 3 м2/мішок/ на 10 мм шару
Технічні характеристики
Склад: | гіпсова суміш з мінеральними заповнювачами та модифікуючими добавками |
Колір: | білий |
Насипна щільність: | ~950 кг/м³ |
Змішування з водою: | ~50%; тобто від 14,7 до 15,3 л води на 30 кг сухої суміші; в середньому ~15 л / 30 кг |
Термін придатності розчинової суміші: |
не менше ніж 120 хвилин |
Міцність на стиск (через 7 діб): |
не менше 2,5 МПа |
Теплопровідність: |
~0,23 Вт/(м×К) |
Максимальна товщина шару за одне нанесення: |
30 мм |
Мінімальна товщина шару: |
8 мм |
Коефіцієнт опору паропроникності: |
µ = ~10 |
Паропроникність: |
~0,53 мг/м×ч.×Па |
Температура основи, матеріалу та повітря під час нанесення: |
от +5°С до +30°С |
Підготовка
Поверхню основи підготовити у відповідності до вимог ДСТУ-Н Б А.3.1-23:2013 та ДСТУ-Н Б В.2.6- 212:2016, а також згідно з технологічною картою Baumit на проведення штукатурних робіт. Поверхня основи повинна бути міцною, сухою, незамерзлою, здатною витримувати навантаження. Поверхню очистити від забруднень та речовин, які знижують адгезію штукатурної суміші до основи (олійні та жирові плями, змащувальні матеріали, особливо опалубні мастила, бітумні мастики, лакофарбові покриття тощо). Слабкі ділянки поверхні й такі, що осипаються, видалити. Перед штукатуренням, електричні та інші монтажні канали (штроби, борозни) необхідно заповнити відповідним гіпсовмісним матеріалом. Усі металеві елементи захистити від корозії за допомогою відповідної антикорозійної ґрунтовки. В приміщеннях, за дві доби до початку штукатурних робіт і у процесі їх виконання, а також протягом 3-х діб після закінчення робіт, необхідно підтримувати температуру повітря, основи та матеріалу в межах не нижче +5 °С і не вище +30 °С (показники контролюють в приміщеннях, на позначці 0,5 м від рівня підлоги). Перед нанесенням гіпсової штукатурної суміші Baumit GlattPutz основу підготовити згідно нижчезазначених рекомендацій.
1. Поглинаючі основи (цегла керамічна, ніздрюватий бетон тощо)
Стіни та перекриття з цегли та керамічних, силікатних, керамзитних або газобетонних блоків: для вирівнювання поглинаючої здатності основи рекомендується використовувати Baumit GipsumPrimer, розведений водою у співвідношенні 1:2-1:3 (залежно від поглинаючої здатності основи). Технологічна перерва перед штукатуренням - не менше ніж 12 годин.
2. Щільні основи (бетон)
Бетон, пустотні бетонні блоки, збірні залізобетонні плити та вироби, монолітний (опалубний) бетон: адгезивна ґрунтовка Baumit BetonKontakt. Технологічна перерва перед штукатуренням - не менше ніж 3 години. Перед ґрунтуванням і нанесенням гіпсової штукатурки поверхню ретельно знежирити від залишків опалубних мастил.
Встановлення штукатурних маяків та захисних кутових профілів
Перед початком штукатурних робіт рекомендується встановити штукатурні маяки та захисні кутові профілі на зовнішніх кутах і укосах віконних і дверних прорізів, які закріпити сумішшю Baumit GlattPutz. В місцях примикання стартового штукатурного шару до віконних і дверних рам рекомендується встановити штукатурні примикаючі профілі Baumit.
Підготовка до механізованого нанесення
У разі механізованого нанесення, суха суміш завантажується в приймальний бункер штукатурного агрегату, а кількість води регулюється для отримання необхідної консистенції. Перед запуском штукатурної машини, шланг для подачі готової суміші зволожити зсередини, шляхом попереднього пропускання розчинової суміші Baumit GlattPutz у більш рідкій консистенції. У випадку повторного пуску машини процедуру слід повторити. Якщо технологічна перерва після зупинки штукатурної машини перевищує 15 хвилин, виконайте очищення змішувального насосу та його аксесуарів.
Замішування суміші для нанесення вручну
За ручного способу нанесення, зачинення штукатурної суміші Baumit GlattPutz слід проводити регламентованою кількістю чистої прохолодної (від +15 до +20 °С) води. Суху суміш поступово додавати у воду під час перемішування міксером, або дрилем із спеціальною насадкою, або змішувачем примусової дії. Перемішувати 5 хвилин, доводячи розчинову суміш до однорідної маси без грудок. Швидкість обертання ручного будівельного міксера повинна становити не більше ніж 600 обертів на хвилину. Приблизна усереднена кількість додавання води становить 15 л на мішок 30 кг сухої штукатурної суміші Baumit GlattPutz.
Виконання робіт
Нанесення
Суміш Baumit GlattPutz наносити за допомогою штукатурних станцій, наприклад, m-tec-M3, MAI 4 you, PFT G4, KALETA або інших аналогічних станцій. Форсунку штукатурної машини направляють на стіни проводячи зазвичай зліва направо і зверху вниз, формуючи захватки шириною близько 1 м. Робота проводиться таким чином, щоб слід штукатурного "накиду" переміщувався по нижньому краю смуги вже нанесеного розчину – метод "гусінь". Кожна наступна захватка наноситься з перекриттям попередньої в 2-3 см. За невеликих обсягів нанести вручну способом накиду розчинової суміші на основу за допомогою кельми та соколу.
Розрівнювання
Розрівнювання суміші проводиться відразу після нанесення. За необхідності нанесення штукатурки в декілька шарів, кожен наступний шар наносити за методикою "свіжий на свіжий" уникаючи висихання попереднього шару. Після часткового тужавлення необхідно демонтувати штукатурні маяки та за допомогою кельми заповнити утворенні пустоти розчиновою сумішшю Baumit GlattPutz і вирівняти.
Торцювання
Приблизно через 2 години після замішування (час залежить від температурних умов, поглинаючої здатності основи і товщини шару) виконати знімання нерівностей затужавілої штукатурки трапецевидним правилом. Під час виконання торцювання додатково проводити контроль вертикальності та рівності поверхні за допомогою правила та у відповідності до вимог норм.
Загладжування
Приблизно через 3-4 години після замішування (час залежить від температурних умов, поглинаючої здатності основи і товщини шару) поверхню штукатурки рівномірно змочити водою та затерти губчатою теркою круговими рухами з подальшим загладжування металевими шпателями або гладилками. Для досягнення ідеальної гладкості останню операцію можна повторити.
Штукатурення різнорідних поверхонь
Місця стикування різнорідних поверхонь підлягають обов’язковому армуванню лугостійкою склосіткою Baumit Maschinenputz Armierung (R128) з чарунками 8×7 мм.
Армування нижніх і верхніх кутів віконних прорізів
Додатково влаштувати діагональне армування нижніх та верхніх кутів віконних і дверних прорізів косинками з лугостійкої штукатурної склосітки Baumit Maschinenputz Armierung, що прокладаються діагонально до кутів зовнішніх прорізів (під кутом 45°) розміром мінімум 300×500 мм.
Інші рекомендації
Перед нанесенням будь-якого подальшого покриття штукатурка повинна бути повністю висохла і, в залежності від типу покриття, правильно підготовлена. Готова поверхня підлягає подальшому декоративному оздобленню (фарбування, наклеювання шпалер тощо). Штукатурне покриття Baumit GlattPutz не призначене для фарбування вапняними фарбами
Рекомендації щодо виконання робіт
Роботи виконувати в сухих умовах, за температури повітря, поверхні основи та матеріалу не нижче +5 °С і не вище +30 °С, а також відносної вологості повітря не більше ніж 80%. Час роботи орієнтовний і буде визначатися залежно від температури, виду основи тощо. Зазначені вище терміни встановлені для стандартних умов за температури 23 градуси +/- 2 і вологості 50% +/-5. Рекомендується технологія, описана вище. Під час висихання штукатурного покриття допускається використання опалювальних приладів, зокрема газових, забезпечуючи разом з цим належну вентиляцію. Безпосередній (прямий) нагрів штукатурки не допускається!
Вентиляцію приміщень необхідно виконувати інтенсивно, але способом одностороннього, ненаскрізного, провітрювання приміщень, уникаючи утворення протягів. Для Baumit GlattPutz, як гіпсовмісної штукатурки, необхідно забезпечити постійне провітрювання протягом перших 14 днів, щоб запобігти утворенню склоподібної, погано поглинаючої поверхні. Під час висихання та твердіння не допускайте намокання або проникнення води в штукатурку (наприклад, від конденсату, вологи від підлогової стяжки тощо).
Призначені до штукатурення великі за площею ділянки, необхідно розділити таким чином, щоб забезпечити принцип нанесення штукатурних шарів «свіже на свіже»; оптимальна орієнтовна площа штукатурної ділянки становить 20 м². Контролювати якість стикування суміжних штукатурних ділянок на предмет суцільного заповнення розчином, уникнення перепадів тощо. За умови монтажу або вбудовуванню різноманітних стінових або стельових конструкцій (наприклад, підвісних стель, коробчастих конструкцій, нижньої поверхні сходових рам) перед загладжуванням штукатурки в місці примикання з ними за допомогою кельми виконати глибокий паз до основи. Вимоги до рівності штукатурного покриття визначені стандартом ONORM DIN 18202. Перед нанесенням подальшого покриття, штукатурний шар розчину Baumit GlattPutz повинен бути повністю затверділий, висохлий та заґрунтований згідно рекомендацій до відповідного матеріалу.
Якщо Вам потрібен розрахунок всіх необхідних матеріалів для Вашого фасаду, ви можете відправити на електронну пошту info@iteragroup.com.ua запит на розрахунок або передзвонити за номерами (066)578-12-22, (067)578-12-22, (063)578-12-22, щоб отримати консультацію при виборі матеріалів.
При облаштуванні фасаду важливо використовувати не тільки якісні матеріали, а й довірити виконання фасадних робіт висококваліфікованим фахівцям. Тільки за таких умов Ви гарантовано отримаєте довговічний і якісний фасад. У нас є великий досвід виконання як фасадних, так і внутрішніх оздоблювальних робіт. Всі наші фахівці професіонали своєї справи!