Екструдований пінополістирол - це синтетичний будівельний теплоізоляційний матеріал. Його головна відмінність від пінопласту - це спосіб виготовлення, щільність і теплоізоляційні властивості. Завдяки високій температурі і спеціальним добавкам можна отримати комірки розміром 0,1-0,2 мм. Для досягнення високої щільності цих клітинок, підготовлену масу видавлюють за допомогою екструдера. Часто цей матеріал називають полістиролом XPS (Extruded Polystyrene) або стіродур, як продукція німецького концерну BASF.

Утеплення фундаменту екструдованим пінополістиролом

Стіродур в приватному житловому будівництві застосовується для утеплення фундаменту, цоколя та підлог, а також для незнімної опалубки. Використовувати для штукатурного фасаду фахівці його не рекомендують. Незважаючи на найкращі показники теплопровідності 0,029-0,034 Вт/м·K, він має температурне розширення, що призводить до появи тріщин в штукатурному шарі.

Механічна міцність

Це досить важливий параметр, коли ми хочемо використовувати теплоізоляційний матеріал на підлогах, підвальних стінах або парковках, де поверхні піддаються великим навантаженням. Залежно від марки і виробника, міцність на стиск становить від 200 до 700 кПа. Межа міцності при вигині знаходиться в межах 400-800 кПа.

Термостійкість і вологостійкість

Плити XPS використовуються в діапазоні температур від -50 до +75 градусів за Цельсієм. Коли шкала температури перевищує нижню або верхню межу, стіродур може втратити свої властивості. Завдяки закритій комірчастій структурі пінополістирол XPS стійкий до вологи. Навіть при тривалому зануренні у воду водопоглинання становить до 0,5% (за об'ємом).

Опір вогню

Під час виробництва утеплювача додається спеціальна добавка (антипірен), що уповільнює горіння. Але незважаючи на це, матеріал підтримує горіння, його відносять до групи горючості Г3-Г4, що значно впливає на область застосування.

Хімічна та біологічна стійкість

Він стійкий до контакту з більшістю матеріалів, що використовуються в будівництві, але може бути зруйнований деякими органічними продуктами. Такими як розчинники, кам'яновугільна смола або нафтопродукти. Вони викликають розм'якшення структури, а потім знищують його первинні властивості. Полістирол не гниє, має високу стійкість до впливу бактерій або грибка.

Стійкість до ультрафіолету

Варто пам'ятати, що при установці або зберіганні плит XPS вони повинні бути захищені від тривалого впливу сонячних променів. За день або тиждень поверхня не постраждає, але якщо матеріал буде знаходитись під впливом ультрафіолетового випромінювання протягом декількох місяців, то верхній шар втратить свої властивості.

утеплення підлоги екструдованим пінополістиролом

Екструдований пінополістирол, як і будь-який утеплювач, має свої плюси та мінуси. Практика показує, що застосування його для фундаменту та цокольної частини будинку, є найбільш економічно вигідним рішенням. Невисока ціна, просте транспортування і легкий монтаж, а також одна з кращих експлуатаційних характеристик практично не залишає шансів іншим теплоізоляційним матеріалам. Таке утеплення матиме максимальний ефект і тривалий термін експлуатації.